Aktualności

 • Aktywna Tablica

  Aktywna Tablica 2018

  W 2018 szkoły będą mogły wnioskować o udział w Programie do 15 kwietnia  br., a organy prowadzące do wojewodów  – do 30 kwietnia br. Kwalifikacja wniosków nastąpi do 15 maja  br. Przekazanie środków finansowych na zakup pomocy dydaktycznych planowane jest do 30 czerwca br.

 • Zachęcamy do aktywnego udziału w ogólnopolskich obchodach Dnia Nowych Technologii w Edukacji. Zapraszamy do zgłaszania swoich lokalnych inicjatyw promujących nowe technologie wykorzystywane w nauce. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 18 marca br. Zależy nam na tym, aby 21 marca uczniowie oraz ich rodzice mogli wziąć udział w bezpłatnych i ogólnodostępnych pokazach, zajęciach warsztatowych, prezentacjach multimedialnych, grach i zabawach, projekcjach filmów, spotkaniach oraz pokazowych lekcjach dotyczących nowoczesnych technologii, które mogą być wsparciem w nauce. Do udziału w przedsięwzięciu zapraszamy szkoły, podmioty naukowo-badawcze, uczelnie, instytucje kultury, organizacje pozarządowe oraz wszystkich zainteresowanych popularyzowaniem wykorzystywania nowych technologii w edukacji Aby zgłosić swój projekt należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie https://men.gov.pl/dnte i przesłać zgłoszenie w terminie do 18 marca 2018 r. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy najciekawsze, które otrzymają nagrody rzeczowe. Patronat nad inicjatywą objął European Schoolnet, europejska sieć 34 ministerstw edukacji. Serdecznie zapraszamy! Świętujmy wspólnie Dzień Nowych Technologii w Edukacji. Formularz rejestracyjny Regulamin

  Dzień nowych technologii w edukacji

  Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do aktywnego udziału w ogólnopolskich obchodach Dnia Nowych Technologii w Edukacji. Zapraszamy do zgłaszania swoich lokalnych inicjatyw promujących nowe technologie wykorzystywane w nauce. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 18 marca br.

 • jimu-karbot-zbuduj-i-zaprogramuj-samochod!.jpg

  JIMU Karbot - zbuduj i zaprogramuj samochód!

  Zestaw ten  przeznaczony jest  dla początkujących oraz dla dzieci od lat 8. W pudełku znajduje się mikrokomputer czyli centralna jednostka do sterowania robotem, 3 serwomotory, 293 klocki, czujnik podczerwieni, a także akumulator litowo - jonowy i ładowarka sieciowa.

 • konkurs-klasa-ze-snow-czas-na-zgloszenia-do-15-stycznia-2017!.jpg

  Konkurs "Klasa ze snów" - czas na zgłoszenia do 15 stycznia 2017!

  W konkursie mogą brać udział szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne (w rozumieniu ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty). Rejestracji można dokonać wyłącznie na stronie internetowej http://www.klasazesnow.pl/ poprzez wypełnienie formularza.

 • Multimedia w Szkole

  Nowa gazetka promocyjna Multimedia w Szkole!

  Gazetka obowiązuje od 01.02.2018 do 30.04.2018 r.

 • nowe-projektory-vivitek-z-5-letnia-gwarancja-dla-edukacji.jpg

  Nowe projektory Vivitek z 5-letnią gwarancją dla edukacji

  Z przyjemnością informujemy, że do grona projektorów posiadających rozszerzoną gwarancję edukacyjną* dołączyły takie modele jak: DH833-EDU oraz DW832-EDU. Oba urządzenia sprawdzą się zarówno jako projektory przenośne jak i instalacyjne.

 • Nowości od littleBits

  Nowości od littleBits

  Zestaw littleBits™ Synth to łatwy w użyciu   syntezator modularny, który pozwala na zbudowanie własnego instrumentu i tworzenie ciekawych dźwięków.

 • roboty-jimu-robots-oraz-klocki-littlebits-w-pytaniu-na-sniadanie!.png

  Roboty Jimu Robots oraz klocki littleBits w Pytaniu na Śniadanie!

 • podsumowanie-at-2017.jpg

  podsumowanie AT 2017

  W 2017 r. z rządowego programu dla szkół podstawowych „Aktywna tablica” skorzystało 5528 szkół podstawowych, które otrzymały łącznie ponad 76 mln zł dofinansowania. --> więcej..